سرخط خبرها
خانه / اخبار / برگزاری مراسم جشن به مناسبت هفته وحدت در سقز مورخ ۹۵/۹/۲۳

برگزاری مراسم جشن به مناسبت هفته وحدت در سقز مورخ ۹۵/۹/۲۳

برگزاری مراسم جشن به مناسبت هفته وحدت در سقز مورخ ۹۵/۹/۲۳

چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۰:۱۸

برگزاری مراسم جشن به مناسبت هفته وحدت در سقز مورخ ۹۵/۹/۲۳

به مناسبت خجسته سالروز میلاد با برکت قطب عالم امکان حضرت محمد مصطفی(ص) و آغاز هفته وحدت؛ طلاب مدرسه علمیه حضرت فاطمه(س) سقز روز سه شنبه ۹۵/۹/۲۳  در جشنی که به همین مناسبت در مدرسه علوم دینی امام شافعی خواهران برگزار شد شرکت نمودند. در این مراسم ماموستا دکتر عابد نقیبی رییس مرکزبزرگ اسلامی سقز ضمن تبریک ایام با شکوه هفته وحدت به حضار و خیر مقدم ویژه به طلاب مدرسه حضرت فاطمه(س)، از تعامل این مدرسه مبارکه با حوزه علمیه خواهران اهل تسنن سقز ابراز خرسندی نموده و بر هر چه بیشتر ارتباط و همکاری این دو مدرسه علوم دینی در راستای همکاری های حوزوی تأکید داشتند.

دکتر نقیبی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص وحدت و برادری بین مسلمانان به ویژه شیعه و سنی ابراز داشتند: معظم له بر اخوّت و برادری بین مسلمین توجه ویژه ای دارند. چرا که همه ما امت واحده هستیم و امروز باید بیش از گذشته وحدت داشته باشیم به خصوص در این زمان که تمام غرب و استعمار و سایر مللی که پشت پرده و صحنه استکبار هستند نقشه می کشند که نظام مقدس جمهوری اضمحلال، و عظمتی که این نظام دارد و روح شهدایی که سالیان سال در دوران دفاع مقدس شهید شدند را بشکنند. و از نظر بنده شهدای انقلاب هیچ تفاوتی با شهدای صدر اسلام نداشتند فقط از نظر زمان و مکان تفاوت هست. چرا که شهدای انقلاب در دفاع از ارزش ها و به دلیل اینکه کلمه( لا اله إلا الله و محمّدً رسول الله) بر قله ها بدرخشد در این مسیر گام نهادند و خون و جان خود را نثار کردند.

ایشان در ادامه افزودند: امروز بحث وحدت در دنیای اسلام مبحثی است که بزرگان ما و اگر به تاریخ سیره بزرگان هم در گذشته بنگرید متوجه می شوید که توصیه های زیادی در خصوص وحدت و اخوت اسلامی داشته اند. خداوند هم در قرآن می فرماید:« إنَّمَا المؤمنونَ إِخوه…..». امروز عمل کردن به فرمایشات مقام معظم رهبری بزرگترین راه گشا برای وحدت جامعه اسلامی می باشد. فتواهایی که ایشان صادر کرده اند و نیز سایر علما که پیشگامان تقریب بوده اند و در راه تقریب بین مذاهب گام هایی برداشته اند این خود مؤلفه های خوبی برای امت اسلامی خواهد بود.

ماموستا عابد نقیبی در پایان تصریح کردند هفته وحدت هم که به خاطر میلاد سراسر خیر و رحمت حضرت رسول اکرم(ص) نامگذاری شده است؛ پیامبری که مظهر مهربانی و عطوفت بودند. نماد اخلاق و اسوه حسنه. ولی امروز متاسفانه در دنیای اسلام اشخاصی را می بینیم که خود را منتسب به پیامبر(ص) می کنند و چه جنایت ها که به نام اسلام و به نام محمد(ص) مرتکب نمی شوند. اینها حتی خود را منتسب به اهل سنت می دانند در صورتی که جهان اسلام هم می داند که این اشخاص هیچ سنخیتی با پیروان امام شافعی(رض) ندارند درحالی که از فرمایشات این بزرگوار است که هر کسی که اهل قبله باشد مسلمان است در صورتی که این جنایتکاران شیعه و سنی را کافر می دانند. و به فرموده پیامبر اکرم(ص) مسلمان کسی است که دیگران از دست و زبانش در امان باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *