سرخط خبرها
خانه / اجتماعی / وحدت را در جامعه ترویج دهیم

وحدت را در جامعه ترویج دهیم

 

وحدت را در جامعه ترویج دهیم||کشور ما رنگین کمانی از اقوام، اقلیت‌ها و مذاهب است

وحدت را در جامعه ترویج دهیم
کشور ما رنگین کمانی از اقوام، اقلیت‌ها و مذاهب است

کشور ما رنگین‌کمانی از اقوام و اقلیت‌ها و مذاهب است و این موضوع از ابتدای انقلاب اسلامی با همراهی، دفاع و تلاش برای پیروزی انقلاب و شهادت در میان همه این اقوام و اقلیت‌ها گواهی در این زمینه است.

ماموستا دکتر عابد نقیبی عضو مجمع علمای جهان اسلام، مسئول مرکز اسلامی غرب کشور، مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت، پژوهشگر و محقق در حوزه ادیان و مذاهب اسلامی در گفتگو با دیده بان مطرح کرد:

کشور ما رنگین‌کمانی از اقوام و اقلیت‌ها و مذاهب است و همه ایرانیان همزیستی مسالمت‌آمیزی باهم دارند. این موضوع از ابتدای انقلاب اسلامی با همراهی، دفاع و تلاش برای پیروزی انقلاب و شهادت در میان همه این اقوام و اقلیت‌ها گواه سخنان من در این زمینه است.

امروزه آمریکا و لابی‌های صهیونیستی و تعدادی از کشورهای عربی هرگونه مخالفتی که با اسلام دارند منظور نظام جمهوری اسلامی است. برنامه سی‌ساله آینده آمریکا و دیگر هم‌پیمانانش اختلاف و جنگ مذهبی ایجاد نمایند.

امروزه با بینش رهبران همه ادیان و مذاهب نقشه‌های این معاندان خنثی می‌شود. در همین اواخر هم سعی کردند مردم را به بهانه مسائل اقتصادی تحریک کنند و نه‌تنها رهبران ادیان و اقوام بلکه توده‌های مردم از نقشه دشمن شناخت داشته و آن را همراهی نکردند. بنده به‌عنوان یک شافعی مذهب و اهل سنت افتخار می‌کنم در کشوری زندگی می‌کنم که رهبری آن فتوا صادر می‌کنند که اهانت به نمادهای اهل سنت و سایر ادیان حرام شرعی است. این نشان از اعتقاد رهبری به وحدت عملی است.

در موقعیتی غرب آمد داعش را درست کرد و آن را منتصب کردند به اهل سنت و همه علمای اهل سنت نیز تبری جستند و اعلام کردند که آن را قبول ندارند. این در حالی است که جنایات وحشیانه داعش با متون اسلام و همه ادیان آسمانی مخالف بوده است. همچنین داعش تعداد زیادی از علمای همین اهل سنت را هم ترور کرده است، و تمام این موارد نشان از این است که غرب با اسلام مشکل دارد و نام اسلام را بر چنین گروه تروریستی قرار می‌دهد.

از سوی دیگر سلفی گری که نتیجه تلاش وهابیت و سرویس‌های جاسوسی غرب و … است هم نمونه‌ای دیگر از همین مواردی است که غرب در تلاش برای ضربه زدن به اسلام به‌کاربرده است. امروزه باید بیش‌ازپیش هوشیار باشیم و این توطئه‌ها را بشناسیم و خیلی‌ها تلاش داشتند این اتحاد را از بین ببرند و اجازه ندهند ما باهم وحدت داشته باشیم.

توصیه بنده در پایان این است که اختلافات تاریخی به درون جامعه وارد نشود و تنها در مکان‌هایی مانند دانشگاه‌ها موردبحث قرار بگیرد زیرا امروز به آرامش، وحدت و یکپارچگی احتیاج داریم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *