سرخط خبرها
خانه / اخبار / هر ملتی برای آمریکا و اسرائیل فرش قرمز پهن کند با شکست مواجه می‎شود

هر ملتی برای آمریکا و اسرائیل فرش قرمز پهن کند با شکست مواجه می‎شود

هر ملتی برای آمریکا و اسرائیل فرش قرمز پهن کند با شکست مواجه می‎شود/اقلیم کردستان می‎بایست اول با سران عراقی مذاکره می‎کرد

ماموستا عابد نقیبی :
هر ملتی برای آمریکا و اسرائیل فرش قرمز پهن کند با شکست مواجه می‎شود/اقلیم کردستان می‎بایست اول با سران عراقی مذاکره می‎کرد
ماموستا نقیبی گفت: آمریکا نه دوست ملت کرد و نه فارس است بلکه آنها مصلحت خود را در نظر می گیرند و به آن نیز عمل می کنند و در هرجایی منافع بیشتری داشته باشند همان مسیر را ادامه می دهند.
تاریخ:۱۳۹۶/۸/۱۰

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از کُردتودی، ماموستا عابد نقیبی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار گولان سقز در خصوص اتفاقات اخیر در اقلیم کردستان با اشاره به ضرب المثل کوردی “تا وقتی که سوار اسب خودت نباشی، پیاده هستی” اظهار داشت: در طول تاریخ ثابت شده است که هرملتی امیدش به آمریکا و اسرائیل بوده در نهایت با شکست مواجه می شود زیرا استراتژی آمریکا در منطقه براساس مصالح و منافع خودش می باشد.

رئیس شعبه سقز دفتر نمايندگي ولي‌ فقيه در امور اهل‌ سنت استان کردستان افزود: آمریکا نه دوست ملت کورد و نه فارس است بلکه آنها مصلحت خود را در نظر می گیرند و به آن نیز عمل می کنند و در هرجایی منافع بیشتری داشته باشند همان مسیر را ادامه می دهند.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا در وحله ی اول دشمن مسلمانان است کاری هم به شیعه و سنی ندارد در وحله ی دوم نیز عاشق نفت است و در جایی که نفت باشد آنها هم حاضر هستند و این امر بسیار مشهود است چرا ناتو و آمریکا از مسلمانان میانمار دفاع نمی کند؟؟؟ چون کاری جز کمک به انسانیت ندارد و چیزی عایدش نمی شود. در نهایت جایی را که نفت دارد مورد هدف قرار می دهد و در آنجا جنگ، تفرقه و آشوب درست می کند تا به نفت و ذخایر آن دیار دست یابد.

نقیبی با اذعان به گفته ی سران اقلیم کردستان که می گویند آمریکا این بار پشت به ما کرد، گفت: این یک واقعیت است که هدف پشتیبانی آمریکا از اقلیم کردستان فقط بردن نفت و ترویج فرهنگ خودشان در منطقه بود. اسرائیل نیز به همین منوال می باشد از یک طرف از رفراندوم دفاع می کند اما از طرف دیگر حق فلسطینی ها را نمی دهد و این یک دوگانگی در سیاست مستکبران بحساب می آید.

رئیس دفتر نمايندگي ولي‌ فقيه در امور اهل‌ سنت شهرستان سقز اضافه کرد: مردم کرد عراق واقعا مردمی مظلوم هستند و جمهوری اسلامی ایران در سال۱۹۹۰و۱۹۹۱ کمک زیادی به آنها کرد و آغوش خویش را بروی آورگان گشود و هم اکنون بیشتر مسئولان آنجا سالهای زیادی را در ایران بسر بردند. خوشبختی کوردعراق در این بود که با جمهوری اسلامی ایران همراه بودند و به گفته های آنان عمل می کردند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران دوست بشریت است یادآور شد: مدافعان حرم امروز در سوریه و عراق به نبرد داعشیان می روند و این گویای همه چیز می باشد و نشان می دهد که جمهوری اسلامی دوستار مسلمانان است.

رئیس شعبه سقز دفتر نمايندگي ولي‌ فقيه در امور اهل‌ سنت استان کردستان اضافه کرد: ملت کورد باید بدانند که غربی ها، آمریکا و اسرائیل ازابتدا دشمن این ملت بوده اند واگر در مقطعی از زمان نیز از آنها دفاع کرده باشند برای مصلحت خود بوده و این امر در طول تاریخ روشن شده است زیرا همیشه خواستار راه انداختن یک بازی و بازیچه قرار دادن ملت ها بوده اند.

نقیبی با بیان اینکه بحث رفراندوم نیز از همین جا آب می خورد، گفت: اسرائیل این امر را به سران اقلیم کوردستان القا کردند و خود را حامی و پشتیبان ملت کورد دانست و درنهایت پشت سران اقلیم را خالی کردند. بهرحال این مسئله به ضرر کوردها تمام شد در حالی که بسیاری از کشورها علی الخصوص جمهوری اسلامی به اقلیم کوردستان هشدار داده بودند.

وی افزود: این یک طرح بسیار خطرناک بود، اگر اقلیم کوردستان درخواستی در این خصوص داشت میبایست ابتدا آنرا با سران عراقی بصورت جلسات و مذاکره مطرح و حل می کرد.

دکتر عابد نقیبی در پایانبا بیان اینکه هر ملتی که فرش قرمز را برای آمریکا و اسرائیل پهن کند در نهایت ورشکست می شود، از بین می رود و به هدف خود نمی رسد، تاکید کرد: خوشبختی ملت ها در این است که روی پای خود بایستند و اگر حقی را می خواهند در چارچوب قانون باشد و به کشورهایی چون آمریکا متکی نباشند چرا آنها دشمن بشریت هستند و خواستار جنگ و آشوب در دنیا می باشند.

کُردتودي

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *