سرخط خبرها
خانه / اخبار / دانشگاه ادیان و مذاهب اخلاق‌مداری و دین‌داری را سرلوحه خود قرار داده است

دانشگاه ادیان و مذاهب اخلاق‌مداری و دین‌داری را سرلوحه خود قرار داده است

با مدیریت عالیه ریاست محترم دانشگاه حضرت حجه الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب و اساتید و اعضای هیئت علمی، این دانشگاه اخلاق‌مداری و دین‌داری را سرلوحه خود قرر داده و در این راستا با تربیت نیروهای متعهد و متخصص قدمهای بزرگی برداشته است.

حجه الاسلام والمسلمین حیدری کبیری نماینده دانشگاه ادیان و مذاهب در استان کردستان با حجت الاسلام والمسلمین منتظری مدیر مرکز بزرگ  اسلامی  کردستان دیدار و گفت و گو کرد.

نماینده دانشگاه ادیان و مذاهب در استان کردستان در این دیدار ضمن ارایه گزارشی از فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی این دانشگاه خواستار استفاده متقابل از فضاهای آموزشی و فرهنگی طرفین، بهره‌گیری از اساتید، برگزاری دوره‌های کوتاه مدت علمی و سایر ابعاد همکاری‌های  علمی و فرهنگی شد.

حیدری کبیری با اشاره به بیانیه رسالت دانشگاه افزود: دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه‌ی علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت‌‌و‌گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت‌ همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه‌ی اسلام بر اساس آموزه‌های اهل‌بیت علیهم‌السّلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می‌نماید.

وی دامه داد، با مدیریت عالیه ریاست محترم دانشگاه حضرت حجه الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب و اساتید و اعضای هیئت علمی، این دانشگاه اخلاق‌مداری و دین‌داری را سرلوحه خود قرر داده و در این راستا با تربیت نیروهای متعهد و متخصص قدمهای بزرگی برداشته است.

حجه الاسلام حیدری کبیری همچنین با حضور در همایش نقش علما در وحدت مسلمانان که در مرکز بزرگ  اسلامی غرب کشور برگزار شده بود با برخی علمای شیعه و سنی دیدار و از آنها برای حضور و بازدید از دانشگاه ادیان و مذاهب دعوت بعمل آورد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *