سرخط خبرها
خانه / اخبار / تبدیل کردن بی حجابی به یک فرهنگ در ایران از اهداف غربی هاست

تبدیل کردن بی حجابی به یک فرهنگ در ایران از اهداف غربی هاست

تبدیل کردن بی حجابی به یک فرهنگ در ایران از اهداف غربی هاست/ حجاب زن و مرد نمی شناسد

تبدیل کردن بی حجابی به یک فرهنگ در ایران از اهداف غربی هاست/ حجاب زن و مرد نمی شناسد

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سقز گفت: غربی ها در تلاش هستند تا مسئله ی بی حجابی را به یک فرهنگ در جامعه ی اسلامی ما تبدیل کنند.

به گزارش خبرنگار گولان سقز، اجتماع مردمی مدافعان حریم خانواده به مناسب روز عفاف، با حضور جمع زیادی از کارکنان ادارات و زنان بسیجی، مسئولان شهرستانی امروز(۲۱ تیر) در سالن اجتماعات شهید بهشتی برگزار شد.

جانشین فرمانده سپاه شهرستان سقز در ابتدای مراسم ضمن تقدیر و تشکر از بانیان و دست اندرکاران در برگزاری برنامه دلیل نامگذاری این روز به نام روز عفاف و حجاب را حمله به مسجد گوهر شاد و کشتار مردم به دست رضاخان در اعتراض به تصمیم او درمورد کشف حجاب در سال ۱۳۱۴ دانست و افزود: به دلیل فاجعه‌ای که در کشتار تعداد زیادی از زنان محجبه در آن روز رخ داد، امروز به نام روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است.

سعید قربانی هدف از برگزاری این اجتماع بزرگ را تلاش در راستای نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه دانست و ابراز امیدواری کرد: برگزاری چنین تجمع‌هایی بتواند نقش مهمی در رساندن پیام حجاب به جهانیان داشته باشد.

دکتر عابد نقیبی رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سقز نیز با بزرگداشت روز ملی عفاف و حجاب گفت: خانواده و حفظ حجاب را از مهمترین اصل در دین مبین اسلام می باشد.

نقیبی با اشاره به آیات و روایات گفت: خداوند در قرار کریم بر بحث حجاب تاکید بسیاری داشته است و  بانوان حاضر در مراسم را به تربیت فرزندان سالم و اسلامی در خانواده‌ها توصیه کرد.

وی در ادامه مردان و زنان را به امر مهم وفاداری توصیه کرد و افزود: چه مرد و چه زن اگر به معقوله ی مهم عفاف و حجاب توجه کند پایبندی آنها نیز به زندگی بیشتر خواهد شد.

نقیبی با بیان اینکه عفاف و حجاب فقط مختص زنان نیست بلکه شامل مردان نیز می شود، اضافه کرد: حجاب درونی و باطنی و ذهنی است که فرد را در مواجهه با گناه و فساد، از عقاید و ایمان راسخ درونی برخوردار می‌کند.

او دلیل کم‏رنگ شدن عفاف و حجاب و عدم ترویج و توسعه آن در جامعه را کم‏رنگ شدن امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد.

نقیبی با تاکید بر دستورات دین مبین اسلام مبنی بر اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر افزود: امید است برگزاری همایش‌های اینچنینی سرآغازی برای ادای بهتر فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه باشد.

این مسئول به وجود بیش از ۲۰۰ کانال فارسی زبان ماهواره ای پرداخت و خاطرنشان کرد: غربی ها در تلاش هستند تا مسئله ی بی حجابی را به یک فرهنگ در جامعه ی اسلامی ما تبدیل کنند.

وی گفت: زنان به تاسی از فرهنگ فاطمی و سیره عملی حضرت فاطمه زهرا(س( با حفظ حجاب و عفت و پاکدامنی خود خط بطلانی بر نقشه ها و توطئه های دشمنان کشیدند.

دکتر نقیبی در پایان با اشاره به رشادتهای سردار سلیمانی در جنگ با دشمنان در خارج از مرزهای کشور یادآور شد: سردار حاج قاسم سلیمانی به تنهایی یک ملت می باشد که باعث افتخار همه ایرانیان شده است.

پخش کلیپ، اجرای دف نوازی، قرائت زندگینامه شهید شاخص شهرستانی و اهدای جوائز به بانوان محجبه ادارات و قرائت بیانیه ی بسیج جامعه زنان استان کردستان از برنامه های این مراسم بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *