سرخط خبرها
خانه / اخبار / امامان جمعه محور وحدت در جامعه هستند

امامان جمعه محور وحدت در جامعه هستند

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سقز در مراسم معارفه امام جمعه جدید سقزامامان جمعه محور وحدت در جامعه هستندرئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سقز گفت: امامان جمعه و جماعت محور وحدت در جامعه اسلامی هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از سقز، ماموستا عابد نقیبی پیش از ظهر امروز در مراسم تقدیر و معارفه امام جمعه جدید سقز اظهار داشت: امروز در جامعه اسلامی ما همه در تلاش هستند که در راه ترویج دین اسلام حرکت کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه امام جمعه وظیفه سنگینی بر عهده دارد، افزود: امام جمعه در بین مردم از احترام خاصی برخوردار است و این نشانه دینداری مردم می باشد.

نقیبی ادامه داد: مردم ما مردمی با تقوا هستند و حضور مردم در برگزاری نمازهای جمعه نشان از ارادت آنان به دین و دینداری است.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سقز مسوولیت در نظام مقدس اسلامی ایران را تلاش برای خدمت به مردم دانست و گفت: خدمت به مردم دارای اجر مضاعف نزد خداوند بزرگ است.

وی با اشاره به اینکه ماموستا عبدالرحمن حسین‌زاده که در کسوت امام جمعه این شهر سال‌ها برای ترویج دین اسلام زحمت کشیدند و خودشان از مسؤولان امامت جمعه کنار رفتند، افزود: امروز ماموستا سید حسین حسینی که سال‌های متمادی به عنوان امام جمعه موقت زحمت کشیدند به عنوان امام جمعه جدید سقز معرفی می‌شوند.

فرماندار شهرستان سقز هم در این مراسم که در نمازخانه مرکز بزرگ اسلامی شهرستان و با حضور تعدادی از روحانیون و مسؤولان شهرستان و استان برگزار شد، با تقدیر از ماموستا حسین‌زاده، برای ماموستا حسینی به عنوان امام جمعه جدید شهر سقز آرزوی موفقیت کرد.

علی‌اکبر ورمقانی با بیان اینکه امام جمعه دارای جایگاه و پایگاه در بین مردم است، از امام جمعه جدید شهر سقز خواست کماکان در راه گسترش معروفات دین در بین مردم تلاش کند.

وی ادامه داد: امام جمعه عامل وحدت مردم در جامعه است و ما به عنوان یک فرد مسلمان باید از رهنمودهای امامان جمعه و جماعت در راه ترویج دین اسلام حرکت کنیم.

فرماندار شهرستان سقز در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه این شهرستان دارای ۳۵۰۰ سال قدمت فرهنگی و تاریخی است، از امام جمعه درخواست کرد همچنان در راه وحدت بین مردم و امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تلاش کند.

امام جمعه جدید سقز هم در این مراسم با تقدیر از نماینده ولی فقیه در استان کردستان برای اطمینان به وی برای کسوت امام جمعه شهر سقز، از همه مسؤولان و مردم هم دعوت کرد همچون گذشته در راه اتحاد و همدلی در جامعه تلاش کنند.

ماموستا سید حسین حسینی ادامه داد: تکریم ارباب رجوع باید همواره در دستور کار باشد و هم در این جهت حرکت خواهم کرد.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره در فرمایشات خود خدمت به مردم را یکی از اولویت‌های کاری مسؤولان ذکر می‌کنند، بر اجرای فرامین رهبری در تمام کارها تاکید کرد.

در ادامه این مراسم ضمن تقدیر از زحمات ماموستا عبدالرحمن حسین‌زاده به عنوان امام جمعه قبلی شهر سقز، ماموستا سید حسین حسینی به عنوان امام جمعه جدید معرفی شد.

ماموستا حسینی ۳۰ سال به عنوان قاضی در شهرستان سقز، امام جمعه تکاب و دیواندره و نیز امام جمعه موقت سقز خدمت کرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *