سرخط خبرها
خانه / اخبار / اظهارات عالمان اهل سنت کردستان در خصوص روز مبارزه با تروریسم

اظهارات عالمان اهل سنت کردستان در خصوص روز مبارزه با تروریسم

ماموستایان اهل سنت کردستان در اظهاراتی جداگانه با محکومیت هرگونه اقدام تروریستی در هر نقطه از جهان، گروه‌های تکفیری را ساخته و پرداخته آمریکا، اسرائیل و آل سعود عنوان کردند.

به گزارش کُردتودی، روز هشتم شهریور، که روز مبارزه با تروریسم نام دارد، مصادف است با عملیات كم سابقه تروریستی نسبت به مقامات ارشد كشورمان در سال ۱۳۶۰ كه به شهادت دو یار دیرین  انقلاب و دو اسوه علم و تقوا، شهید محمد علی رجایی، رئیس جمهور و محمد جواد باهنر، نخست وزیر كشورمان و تنی چند از همراهان آنها انجامید. این اقدام تروریستی كه به دست عوامل ضدانقلاب وابسته به گروه‌های جاسوسی و اطلاعاتی غرب و با هدف مقابله با اراده انقلابی ملت ایران و فروپاشی نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران انجام شد، در میان سایر عملیات‌های تروریستی به دلیل شهادت نفرات اول و دوم دستگاه اجرایی یك كشور كاملا بی‌سابقه به شمار می‌آید.

در سال‌های اخیر تروریسمی به نام گروه‌های تکفیری با انگیزه‌ها و اهدافی که ریشه در تعابیر غلط اسلامی دارد، ظهور پیدا کرده که در منطقه خاورمیانه روزانه صدها انسان و مسلمان بی‌گناه را به خاک و خون می‌کشند و داعیان دروغین مبارزه با تروریسم و دفاع از حقوق بشر در برابر این اقدامات وحشیانه نه تنها سکوت کرده‌اند بلکه از آنان نیز حمایت می‌کنند.

عربستان سعودی با پرورش تفکر وهابیت به آمریکا خوش‌خدمتی می‌کند

 ماموستا سید احمد سجادی امام جمعه سروآباد و از علمای بزرگ اهل سنت در آستانه هشتم شهریورماه روز مبارزه با تروریست در گفت‌و‌گو با خبرنگار کردتودی با بیان اینکه اسلام، دین رأفت و رحمت و  سلف صالح پیامبر و اهل بیتشان بر عطوفت پایه گذاشته شده خاطرنشان شد: کشور اسلامی ایران با پیروی از دین مبین اسلام که ارزش‌هایی چون عدالت، صلح و زندگی و تعامل مسالمت‌آمیز را در آموزه‌های خود در جامعه می‌پروراند هدفی جز صلح و دوستی در بین انسان‌ها ندارد.

وی همچنین آمریکای جنایتکار و صهیونست غاصب را از مروجین و پرورش‌دهندگان اصلی تروریست و کشتار در جهان و به خصوص در بین مسلمانان دانست و افزود: امروزه شاهد بسیاری از شواهد و نشانه‌های عاملین این کشتارهای غیرانسانی هستیم که سر منشأ آنها به استکبار بازمی‌گردد.

امام جمعه سروآباد به جریان فکری داعش و وهابیت که امروزه مسبب بسیاری از ناامنی‌ها در منطقه شده اشاره کرد و گفت: عربستان سعودی با پرورش فکر وهابیت و تروریست و نوکری آمریکا مسبب بسیاری از این کشتارها و جنایات است.

ماموستا سجادی اذعان داشت: اسلام اگرچه مبارزه بر ضد طاغوت‌های زمان، ستمگری و استعمار را محترم می‌شمارد و دفاع از مظلومان در برابر ظالمان و قدرت‌های سلطه گر را جهاد می‌داند، اما در مقابل، کشتن یک فرد بی‌گناه را به منزله کشتن تمام انسان‌ها دانسته است.

وی هدف غایی تروریست و در رأس آنها آمریکا و صهیونیسم در جهان و خاورمیانه را ایجاد تفرقه و دشمنی در بین مسلمانان و ناامن کردن بلاد اسلامی تلقی کرد و افزود: زشت و خشن جلوه دادن دین مبین اسلام در جهان یکی دیگر از اهداف این غدد سرطانی و شیاطین بزرگ است.

امام جمعه موقت سروآباد ضمن گرامی‌داشت روز مبارزه با تروریست و اکرام تمامی کسانی که با تروریست، آدم کشی در تضاد و مبارزه‌اند و در دفاع از حقوق حقه مردم مظلوم در تلاش و جهاد‌اند این روز را روزی ارزشمند و بااهمیت برای تمامی انسان‌ها تلقی کرد.

وی ضمن تاکید بر معلوم‌الحال بودن تروریست و دست نشانده استکبار و آمریکا بودن آن اذعان داشت: هدف این تروریست‌های دست نشانده را ایجاد اغتشاش را در بین مردم زیاد جلوه دهند چرا که خوش‌رقصی بیشتری برای اربابان خود در سازمان‌های جاسوسی مثل سیا و موساد بکنند تا اینکه آنها هم به اینها بیشتر برسند.

این ماموستای اهل سنت ضمن محکوم کردن تروریست در هر نقطه از جهان افزود: خوشبختانه نظام و حکومت ما یک نظام و دولت اسلامی بوده و همیشه و در همه حال مدافع حق و حقوق مظلومین و ستم دیدگان جهان است و مردم شریف ایران اسلامی همگام با نظام جمهوری اسلامی مخالف جدی و تضاد کلی با تروریست و تروریست‌پروران دارند.

تفکر داعش و وهابیت ساخته و پرداخته رژیم صهیونیستی است

 ماموستا ملاهاشم نوری نیز در گفت‌و‌گو با خبرنگار کردتودی با بیان اینکه رژیم غاصب صهیونیستی و آمریکای جنایتکار بزرگترین پرورش‌دهندگان و حامیان تروریست‌ها هستند، اظهار داشت: امروز شاهد جنایاتی در منطقه هستیم که با سرکردگی آمریکا و اسراییل و با حمایت‌های آل سعود رخ می‌دهند.

امام جمعه اهل سنت قروه افزود: داعش و جریان وهابیت که در منطقه ایجاد شده‌اند از هیچ جنایتی در حق مسلمانان فروگذار نخواهند کرد و این به دستور مستقیم آمریکا و رژیم کودک‌کش صهیونیستی رقم می‌خورد.

وی خاطرنشان کرد: داعش و جریان وهابیت در راستای ایجاد ناامنی در کشورهای مسلمان توسط رژیم صهیونیستی ایجاد شده است تا این رژیم کودک‌کش بتواند به اهداف خود در منطقه دست یابد.

این عالم اهل سنت با تأکید بر اینکه جریان تکفیری در برابر اسلام ایستاده است، افزود: دشمن درصدد است تا با نام اسلام در برابر اسلام بایستد و در این میان با خلق گروهک‌های تکفیری به دنیال ایجاد تفرقه در بین مسلمانان است.

نوری بیان داشت: اهل سنت و اهل تشیع هر دو برادر و همراه یکدیگر هستند و اتحاد و انسجام مسلمانان مانع از دست یابی دشمنان به اهداف از پیش تعیین‌شده خواهد بود.

خطیب نماز جمعه اهل سنت قروه تصریح کرد: دشمن سعی دارد جریان تکفیری و جریان داعش را با نام اهل سنت به پیش ببرد در حالی که اهل سنت خشونت ندارد و محب اهل بیت عصمت و طهارت می‌باشد.

وی افزود: بدون شک دشمنان ما در پرورش تروریست‌ها کوتاهی نخواهند داشت و داعش تنها حربه آنان نخواهد بود.

نوری ادامه داد: همانگونه که دشمنان ما پیش از این نیز با ایجاد دیگر تروریست‌ها سعی در ایستادن در برابر اسلام و مسلمین داشته‌اند پس از این نیز در رسیدن به اهداف خود از ایجاد چنین گروهک‌هایی چشم پوشی نخواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: دشمن نمی‌تواند افتخار و سربلندی اسلام را ببیند و در این راه با هر ترفند و حیله‌ای به دنبال مبارزه با اسلام ناب محمدی (ص) است.

برخورد جمهوری اسلامی با گروهک‌های تروریستی برخوردی قاطعانه است

مسئول مرکز بزرگ اسلامی کامیاران نیز در گفت‌و‌گو با خبرنگار کردتودی، دین اسلام را آیین سلام و صلح نامید و مذاهب اسلامی را فارغ از هرگونه کشتار، رعب و صعب معرفی نمود.

ماموستا امین رحمانی پیرمحمدی درباره روز مبارزه با تروریست عنوان داشت: ترور و ایجاد وحشت به هر نوع و با هر اندیشه و تفکری محکوم است و جامعه انسانی و ادیان الهی نیز بر تحریم آن تأکید دارند.

وی افزود: امروز عدهای به نام دین، آیین، ملی گرائی و قوم گرائی درصدد سلب امنیت و آسایش کشور و جامعه هستند، البته باید بدانند که نظام جمهوری اسلامی با پشتیبانی مردم سلحشور، با اقتدار در برابر هر فرد، حزب و گروهکی ایستاده و برخورد قاطعی دارد.

مسئول مرکز بزرگ اسلامی کامیاران به تحرکات تروریست‌ها در مرزهای ایران اشاره نمود و خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی جزیره آرام در میان امواج طوفانی خاورمیانه است و با رهنمودهای مقام معظم رهبری و هوشیاری مسئولین و مردم با هرگونه ترور و ایجاد ارعاب مقابله می‌کند.

ماموستا رحمانی پیرمحمدی با اشاره مباحث فقهی آیین‌های اسلامی ابراز داشت: در مباحث فقهی که برگرفته از شرع و اصول قرآنی است، پایداری در برابر تروریست‌ها و مبارزه با هراس‌افکنی و آشفته‌گران اجتماعی و سیاسی جهاد نامیده شده است؛ پس اسلام نیز سیاست‌های خاص خود را برای مقابله با تروریست‌ها دارد.

وی در پایان دین اسلام را آیین رحمت، سلام و صلح نامید و گفت: این دین فارغ از هرگونه آیین و مذهب، برابری و برادری را ترویج می‌دهد و مخالف هر گونه ایجاد رعب و وحشت است و در واقع ترور و تروریست را منفور می‌داند و رفتار نابخردانه با نمادهای دینی و اسلامی را محکوم می‌کند.

 گروه‌های تکفیری کوچک‌ترین موضع‌گیری علیه اسرائیل نداشته‌اند

ماموستا محمد امین راستی امام جمعه موقت سنندج و یکی از علمای برجسته اهل سنت در گفت‌و‌گو با خبرنگار کردتودی با اشاره به اینکه یکی از رسالت‌های انبیای الهی ایجاد امنیت در جامعه بوده اظهار کرد: هدف از ایجاد امنیت همواره این است که مردم بدون دغدغه به حیات ادامه داده تا نوع بشر به آن هدف مطلوب که خداوند انسان را برای رسیدن به آن خلق کرده برسد.

وی گفت: دشمن از هر ابزاری كه در اختيار دارد استفاده می‌کند تا از نفوذ و گسترش دين مبين اسلام جلوگيری كند و به همين دليل هر روز شاهد توطئه و دسيسه‌ای جديد هستيم.

وی به فعالیت گروهک‌های تروریستی تکفیری در منطقه اشاره و خاطرنشان کرد: آنچه که امروز گروهک‌های تروریستی تکفیری در منطقه انجام می‌دهند نه به صورت غیرمستقیم بلکه مستقیماً در خدمت منافع استکبار جهانی است.

امام جمعه موقت سنندج عملکرد گروهک تروریستی داعش را یادآور شد و گفت: همه جهانیان شاهد هستند که تروریست‌های داعش نه تنها تاکنون فشنگی به طرف رژیم صهیونیستی شلیک نکرده‌اند بلکه حتی علیه صهیونیست‌‌ها هم کوچک‌ترین موضع‌گیری نداشته‌اند.

ماموستا راستی بیان کرد: امروز گروهک‌های تروریستی به نام اسلام دست به قتل و کشتار مسلمانان می‌زنند و از اسلام چهره‌ای خشن و سراسر از قتل و وحشت ساخته‌اند.

وی تصریح کرد: گروهک‌های تروریستی در کشورهای مسلمان، مسلمانان بی‌گناه را همراه با سردادن بانگ الله اکبر، سر می‌برند در حالی که آنها دشمنان اصلی اسلام و قرآن هستند و بدون تردید جایگاه آنها در جهنم و دوزخ است.

وی تأکید کرد: نخستین هدف عمده از انجام این کار آماده کردن اذهان مردم کشورهای غربی برای حضور دوباره نظامی آن کشورها در منطقه به بهانه مبارزه با تروریسم است و دومین هدف هم چیزی جز مخدوش کردن چهره نورانی اسلامی برای جلوگیری از گسترش آن در غرب نیست.

ماموستا راستي با اشاره به اينكه اسلام دين صلح و دوستي است، ادامه داد: اسلام دین صلح و آرامش است و بدون شک گسترش ایدوئولوژی اسلامی طی ۱۴ قرن اخیر با نفوذ ارزش‌های معنوی بوده است.

وی گفت: وعده خداوند در قرآن حکومت صالحان بر زمین است و این وعده الهی دیر یا زود محقق می‌شود و کسانی که از مسیری که خداوند مشخص فرموده جدا شوند جای در میان حکومت‌کنندگان بر زمین نخواهند داشت.

وی تأکید کرد: نابودی گروهک تروریستی داعش با بیداری امت اسلام به وقوع می‌پیوندد و علما تا پاک‌شدن این ننگ از دامان اسلام نباید لحظه‌ای از پا بنشینند.

دشمنان چشم دیدن امنیت ایران اسلامی را ندارند

 دکتر عابد نقیبی رئیس مرکز بزرگ اسلامی سقز در گفتو‌گو با خبرنگار کردتودی، در خصوص مبارزه با تروریسم اظهار داشت: ترور در واقع یک واژه لاتینی و به معنی ترس و وحشت است که در سیستم قضایی تمام کشورها جرم محسوب می‌شود و برای آن مجازات تعیین کرده‌اند.

ماموستا نقیبی تشریح کرد: تروریست به کسانی اطلاق می‌شود که کسی برای رسیدن به اهداف مشخص، شخصی را بصورت غافلگیرانه و بی‌دفاع به قتل برساند.

وی با بیان اینکه از اوایل انقلاب تا کنون ترورهای شخصیتی زیادی در ایران صورت گرفته است، گفت: در میان این ترورها می‌توان به شخصیت‌های بزرگی چون شهیدان رجایی و بهشتی، دو عالم برجسته کردستانی ماموستا شیخ الاسلام و برهان عالی، شهدای هسته ای و … اشاره کرد.

نقیبی افزود: با بیان اینکه امام خامنه ای (مدظله‌ العالی) نیز یکی از قربانیان تروریسم هستند، تصریح کرد: ایشان در زمان ۸ سال دفاع مقدس مورد هدف حمله تروریست‌ها قرار گرفتند که در نهایت به درجه رفیع جانبازی نائل آمدند.

عضو مجمع علمای جهان اسلام در ادامه ترور مسلمانان، بزرگان و نخبگان و همچنین قتل و عامهای هر روزه گروه‌های تکفیری و داعش را محکوم کرد و خاطرنشان کرد: امروزه دشمنان ما با شیوه‌های مختلف سعی در ایجاد ناامنی و وحشت در میان مردم را دارند و با پدید‌آوردن گروه‌های مختلف دینی ضد اسلام عملاً دست به کار شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ید پلید عربستان سعودی، آمریکا و اسرائیل را به وضوح در ایجاد این جریان مشاهده می‌کنیم، گفت: تفرقه بین مسلمانان یکی از اهداف آنان می‌باشد، همانطور که در چندین شبکه ماهواره‌ای از چندین آخوند به ظاهر شیعه و سنی مذهب استفاده می‌کنند و با جنگ و دعوا و همچنین الفاظ رکیک اعتقادات و ایمان مردم را زیر سوال می‌بردند که واقعاً هدف مشخص شده‌ای را دنبال می‌کنند.

این مسئول در پایان اضافه کرد: دشمنان ما چشم دیدن برقراری امنیت و آرامش کشور اسلامی ایران را ندارند و از هر طریقی می‌خواهند آن را از ما بگیرند که خوشبختانه همانطور که در چند هفته اخیر دیدیم سربازان گمنان اطلاعات سپاه و دیگر نیروهای نظامی و انتظامی حضور گروه‌های تکفیری و چند تبعه خارجی را چگونه آگاهانه در کشور شناسایی و دستگیر کردند و به یمن این اتحاد هیچ قدرتی نمی‌تواند کوچکترین خدشه‌ای به نظام ما وارد کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *