سرخط خبرها
خانه / اخبار / اظهارات دکتر عابد نقیبی در خصوص روز مبارزه با تروریسم:دشمنان چشم دیدن امنیت ایران اسلامی را ندارند

اظهارات دکتر عابد نقیبی در خصوص روز مبارزه با تروریسم:دشمنان چشم دیدن امنیت ایران اسلامی را ندارند

دکتر عابد نقیبی رئیس مرکز بزرگ اسلامی سقز در گفتو‌گو با صدای اهل سنت جنوب ، در خصوص مبارزه با تروریسم اظهار داشت: ترور در واقع یک واژه لاتینی

و به معنی ترس و وحشت است که در سیستم قضایی تمام کشورها جرم محسوب می‌شود و برایمجازات تعیین کرده‌اند.

ماموستا نقیبی تشریح کرد: تروریست به کسانی اطلاق می‌شود که کسی برای رسیدن به اهداف مشخص، شخصی را بصورت غافلگیرانه و بی‌دفاع به قتل برساند.

وی با بیان اینکه از اوایل انقلاب تا کنون ترورهای شخصیتی زیادی در ایران صورت گرفته است، گفت: در میان این ترورها می‌توان به شخصیت‌های بزرگی چون شهیدان رجایی و بهشتی، دو عالم برجسته کردستانی ماموستا شیخ الاسلام و برهان عالی، شهدای هسته ای و … اشاره کرد.

نقیبی افزود: با بیان اینکه امام خامنه ای (مدظله‌ العالی) نیز یکی از قربانیان تروریسم هستند، تصریح کرد: ایشان در زمان ۸ سال دفاع مقدس مورد هدف حمله تروریست‌ها قرار گرفتند که در نهایت به درجه رفیع جانبازی نائل آمدند.

عضو مجمع علمای جهان اسلام در ادامه ترور مسلمانان، بزرگان و نخبگان و همچنین قتل و عامهای هر روزه گروه‌های تکفیری و داعش را محکوم کرد و خاطرنشان کرد: امروزه دشمنان ما با شیوه‌های مختلف سعی در ایجاد ناامنی و وحشت در میان مردم را دارند و با پدید‌آوردن گروه‌های مختلف دینی ضد اسلام عملاً دست به کار شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ید پلید عربستان سعودی، آمریکا و اسرائیل را به وضوح در ایجاد این جریان مشاهده می‌کنیم، گفت: تفرقه بین مسلمانان یکی از اهداف آنان می‌باشد، همانطور که در چندین شبکه ماهواره‌ای از چندین آخوند به ظاهر شیعه و سنی مذهب استفاده می‌کنند و با جنگ و دعوا و همچنین الفاظ رکیک اعتقادات و ایمان مردم را زیر سوال می‌بردند که واقعاً هدف مشخص شده‌ای را دنبال می‌کنند.

این مسئول در پایان اضافه کرد: دشمنان ما چشم دیدن برقراری امنیت و آرامش کشور اسلامی ایران را ندارند و از هر طریقی می‌خواهند آن را از ما بگیرند که خوشبختانه همانطور که در چند هفته اخیر دیدیم سربازان گمنان اطلاعات سپاه و دیگر نیروهای نظامی و انتظامی حضور گروه‌های تکفیری و چند تبعه خارجی را چگونه آگاهانه در کشور شناسایی و دستگیر کردند و به یمن این اتحاد هیچ قدرتی نمی‌تواند کوچکترین خدشه‌ای به نظام ما وارد کند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *