سرخط خبرها
خانه / اخبار / آستان قدس رضوی پرچم وحدت را به دست بگیرد / نمره بیست اندیشمند تقریب مذاهب به تولیت آستان قدس رضوی

آستان قدس رضوی پرچم وحدت را به دست بگیرد / نمره بیست اندیشمند تقریب مذاهب به تولیت آستان قدس رضوی


عضو مجمع علمای جهان اسلام:
آستان قدس رضوی پرچم وحدت را به دست بگیرد / نمره بیست اندیشمند تقریب مذاهب به تولیت آستان قدس
ماموستا دکتر عابد نقیبی با بیان اینکه بارگاه منور امام رضا(ع) و آستان قدس رضوی ظرفیت تبدیل شدن به پایگاهی برای تقریب مذاهب اسلامی را در سطح بین المللی دارد، گفت: بارگاه امام رضا(ع) جاذبه خاص معنوی برای همه مسلمانان و حتی غیر مسلمانان دارد
جوان آنلاين: ماموستا دکتر عابد نقیبی با بیان اینکه بارگاه منور امام رضا(ع) و آستان قدس رضوی ظرفیت تبدیل شدن به پایگاهی برای تقریب مذاهب اسلامی را در سطح بین المللی دارد، گفت: بارگاه امام رضا(ع) جاذبه خاص معنوی برای همه مسلمانان و حتی غیر مسلمانان دارد. اگر هر مسلمانی بدون تعصب و پیش داوری وارد این فضای معنوی شود، مجذوب امام رضا(علیه السلام) خواهدشد.

عضو مجمع علمای جهان اسلامبه علاقه و محبت اهل سنت به اهل بیت و بخصوص امام رضا(علیه السلام) اشاره کرده و افزود: فضای معنوی آستان حضرت رضا(علیه السلام) پناهگاهی برای همه مسلمانان است و این ویژگی برای تقریبی شدن آن یک امتیاز فوق العاده است.

این عالم شافعی مذهب اهل کردستان، انتخاب مشهد به عنوانپایتخت فرهنگی جهان اسلام را دلیلی برظرفیت بالای آستان قدس رضوی برای گردآوری امت پیامبر(صلی الله علیه واله) با محوریت خاندان رسول الله عنوان کرد و گفت: امام رضا(علیه السلام) خود یکی از بزرگترین پرچمداران گفت وگوی ادیان و تقریب است، بنابراین آستان قدس می تواند به بزرگترین پایگاه تقریب مذاهب تبدیل شود.

نقیبی تأکید کرد:آستان قدس و علمای شیعه و سنی باید پیشگام این حرکت استرتژیک شوند.

وی در ادامه تصریح کرد: پیشنهاد می کنم برای تحقق این منظور همایش جهانی تقریب مذاهب با محوریت آستان قدس رضوی با حضور علما و اندیشمندان تأثیر گذار جهان اسلام در مشهد و حرم رضوی برگزار شود.

این پژوهشگر و استاد دانشگاهبا اشاره به اختلاف فتوا بین علمای مذاهب چهارگانه اهل سنت و نیز اختلاف فتوا بین علمای شیعه آن را نشانه پویایی اسلام دانسته و اظهارداشت: آن چیزی که شیعه و سنی در آن وحدت دارند، محبت اهل بیت پیامبر است و این محبت باید در پوشش تقریب مذاهب نمود پیدا کند زیرا امت واحده پیامبر بهترین سلاح در برابر صهیونیسم و آمریکا است.

ماموستا دکتر عابد نقیبی با اشاره به برگزاری نشسستهای آستان قدس رضوی با علمای اهل سنت، توجه ویژه تولیت آستان قدس رضوی به تقریب مذاهب را ستودنی دانست و گفت: من در دو همایش که بنیاد پژوهش های آستان قدس در مشهد برگزار کرد، حضور یافتم و در هر دو همایش و نشست علمی درباره امام رضا(علیه السلام) و اربعین مقاله ارایه دادم. وی افزود: برگزاری این همایش ها با محوریت اهل بیت و با حضور اهل سنت در کنار علمای شیعه نشان دهنده این است که مدیران ارشد آستان قدس شیعه و سنی را در محبت به اهل بیت پیامبر یکسان می بینند.

دکتر نقیبی در ادامه خاطرنشان کرد: در یکسال گذشته فعالیت های خوبی از سوی آیت الله رئیسی در خصوص تقریب صورت گرفته و اگر بخواهم به این فعالیت ها نمره ای بدهم قطعا بیست است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *